Estetik ve Konservatif Diş Hekimliği   Dt. Osman NURSAL med.dent                                   Kadıköy / İstanbul

 

Estetik Diş Hekimliği
 

 

Diş Çürüklerinde Tedavi
 

 

Diş Eksikliklerinin Tedavisi
 

 

Diş Eti Sağlığı
 

 

Hakkımızda
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Diş Beyazlatma

 

her zaman hayal ettiğiniz daha beyaz ve daha parlak dişler için diş beyazlatma ...

Nasıl?

Beyazlatmada uyguladığımız sistemler çok pratik ve kolaydır.

Beyazlatmada ana etken madde olarak jel kıvamında Hidrojen Peroksit (H2O2) kullanıyoruz. Dişe uygulandığında peroksit, oksijeni açığa çıkarır. Bu oksijen, diş minesinin içine geçerek diş yapısında bulunan proteinleri değiştirir. Oksijenle proteinin bu bağı kalıcıdır. Dişin ışığı yansıtmasını değiştirir, bu sayede diş daha beyaz ve daha parlak bir görünüme kavuşur.

Bu süreçte en önemli unsur zamandır. Peroksit oksijenı salmak için, oksijen dişe geçmek için, proteinler yapılarını değiştirmek için zamana ihtiyaç duyarlar.

Daha beyaz dişler ister misiniz?

Son 20 yıldır diş beyazlatma tekniklerindeki gelişmelerle beyazlatma işlemi daha kolay, daha etkili ve daha ucuz hale gelmiştir. Kliniğimizde iki türlü beyazlatma yapılmaktadır. Bunlardan biri klinik ortamında hekiminiz tarafından uygulanan, hemen sonuç aldığınız ofis tip, diğeri ise hazırladığımız kaşıklar vasıtasıyla sizin evde yaptığınız ev tipi beyazlatmadır.  

Dişler neden renklenir?

AfterBirçok etken dişleri renklendirebilir. Yaşlanma, kahve, çay, kola, baharatlar, sinire gelen hasarlar, eski dolgular ve travma en yaygın sebeplerdir. Tetrasiksin ve minosiklin antibiotikleri de renklenme yapmaktadır.

Beyazlatma kimlere yapılabilir?

Hemen hemen herkese.
Hekiminiz detaylı bir muayene ve diagnoz sonrasında tedaviye uygun olup olmadığınızı, daha beyaz dişlere en kolay nasıl kavuşabileceğinizi açıklayacaktır.

Uyguladığımız iki tür beyazlatma:

I - Ev tipi beyazlatma

Bu tedavide dişlerinize tam olarak oturan plastik kaşıklar hazırlıyoruz. Daha sonra düşük konsantrasyonda (%11 - %16) glikoz bazlı peroksiti size veriyoruz. Siz bunu, hazırladığımız kaşıklara koyuyor ve ağzınıza yerleştiriyorsunuz. Dişeti ve yumuşak dokulara bulaşmadan peroksit dişlere oksijenini salıyor.

Bu beyazlatıcı kaşıkları günde bir saatten iki üç hafta kadar takıyorsunuz. Kaşıklar ağzınızdayken yemek yemek ve içecekler tüketmek hariç günlük aktivitelerinizi sürdürebilirsiniz.

II - Ofis tipi beyazlatma

Bazı insanların evde hergün kaşıkları uygulayacak zamanı ve sabrı yoktur. Bulantı refleksi olanlar, ağzındaki kaşıktan sıkılanlar da oldukça fazladır. Bu kişiler ve acil sonuç isteyen bireyler için en uygun tedavi ofis tipi beyazlatmadır.

Bu teknikte yüksek konsantrasyonda (%38) peroksit kullanırız. Genellikle 60-90 dakikalık bir tedavi uygulanır. Hemen sonuç alır daha beyaz dişlere anında kavuşursunuz. Bir hafta sonra kontrole gelirsiniz ve gerekirse bir uygulama daha o seansta yapılır. Klinik zamanı ve mesaisi yüzünden size ev tipi beyazlatma sisteminden daha maliyetli olur.

Peki ya yan etkiler?

Oksijenlenme işlemi tamamen güvenlidir. Dişleriniz zayıflamaz dişin minesi zarar görmez. En yaygın görülen yan etki dişlerde soğuğa ve havaya karşı oluşan hassasiyettir. Nadiren dişetlerinde ve boğazda ağrı, midede rahatsızlık da oluşabilir. Hassasiyet 2-3 gün sonra geçer. Diğer yan etkilerin sebebi peroksitin çok kullanılması ve bir kısmının yutulmasıdır.

Piyasada satılan beyazlatma ürünleri

Şu an piyasada diş beyazlatıcı olarak satışa sunulmuş bir çok ürün vardır. Bu ürünler ya etki gösteremeyecek kadar zayıf konsantrasyonda yada kontrolu sağlayacak biri olmadan kullanılamayacak kadar güçlüdürler. Piyasada aynı zamanda bir çok diş beyazlatıcı diş macunu vardır. Bu diş macunları üç şekilde etki yapar :
  1. Aşındırıcılar aracılığıyla leke ve renklenmeleri temizlerler. Zamanla bu mineyi tamamen kaldıracak ve dişleriniz kalıcı olarak sararacaktır.
  2. Lekeleri karbonat yardımıyla kimyasal olarak temizlerler. Orta dereceli renklenmelerde başarılıdır ama yoğun lekelenmelerde yetersiz kalırlar.
  3. Peroksit içerirler. Araştırmalar fırçalama sırasında temasın çok az olduğunu ve bu sürenin peroksitin etki göstermesi için yetersiz kaldığını söylemektedirler.

Güvenli, Etkili, Kolay

İster ev tipi, ister ofis tipi beyazlatma yapılsın iki türlü de sonuçlar güvenli ve mükemmel olacaktır.

Ağzınıza bir ödül verin ve dişlerinizi beyazlatın !

 

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”

 

 

Çocuklar için Diş Hekimliği
 

 

20 Yaş Dişleri
 

 

Tedavilerden Sonra Uyarılar
 

 

Ağız Hijyeni
 

 

Sterilizasyon
 

 

Adres ve Kroki      

 

Şemsettin Günaltay Cad. Çelik Apt. No:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy

Kazasker Shell ve Burger King Yanı


Randevu İçin  (0216) 357 53 44

 

Erenköy diş kazasker diş anadolu yakası diş kadiköy diş diş hekimi hekimi zirkon zirkonyum zirkonyum porselen zirkonyum porselen fiyat zirkon kaplama lamina laminate porselen tırnak porselen estetik diş diş dolgusu kanal tedavisi 20 yaş dişleri 20 lik ameliyatı porselen kaplama dolgu fiyat diş yaptırma porselen köprü implant diş beyazlatma diş taşı temizliği maliyet ücret kaç para ücretleri diş doktoru estetik diş hekimliği lazer diş beyaz dolgu lazerle dişeti ameliyatı dişeti hastalıkları dişeti ameliyatı gömülü diş ameliyatı periodontolog protez uzmanı kaplama yaprak porselen zirconia cercon zirkon empress para ücret fiyatları fiyat ödeme diş çekimi kırık diş diş ağartma diş muayenehane diş klinik diş hastane beyaz diş ortodonti çarpaşık dişler diş teli diş hekimi, diş doktoru, diş tedavisi, kazasker diş, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, erenköy diş, zirkonyum porselen diş, zirkonyum porselen kaplama, porselen diş fiyat, diş hekim, www.dishekim.com, porselen laminate, porselen lamina, implant, diş beyazlatma, bleaching, diş estetiği, estetik diş, estetik diş tedavi, diş dolgusu, 20 yaş dişleri, osman nursal, kazasker diş, kadiköy diş, diş tedavi, diş tedavi ücretleri, estetik diş tedavi, diş düzeltme, zirkonyum kaplama, anadolu yakası diş, porselen diş fiyat, zirkonyum diş fiyat, beyaz dolgu, 20 yaş dişi, gömülü diş ameliyatı, endodonti, kanal tedavisi

 
 2008 Osman NURSAL | Şemsettin Günaltay cad. Çelik apt. no:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy İST  | Web Design by Deniz Derelli

oyun komedi sohbet siteleri