Estetik ve Konservatif Diş Hekimliği   Dt. Osman NURSAL med.dent                                   Kadıköy / İstanbul

 

Estetik Diş Hekimliği
 

 

Diş Çürüklerinde Tedavi
 

 

Diş Eksikliklerinin Tedavisi
 

 

Diş Eti Sağlığı
 

 

Hakkımızda
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İMPLANTLAR HAKKINDA

Eksik dişler sağlınızı,yeme alışkanlığınızı,konuşmanızı ve görünüşünü bozar.Diş eksikliklerini tedavi etmek yüz kemiklerinin yapısını korur, dişler etrafındaki kemiğin erimesini ve yok olmasını engeller.

Diş eksikliklerini tedavi etmekte  implantlar en iyi yoldur çünkü implantlar doğal dişleriniz gibi görünür onları kendi dişiniz gibi hissedersiniz.

İmplantlar doğal dişin kaybedildiği alt veya üst çeneye yerleştirilen vidalardır. Doğal diş köküne benzer ve onu taklit ederler.

İmplantlar titanyumdan üretilir, titanyum sayesinde kemik implantın etrafını iyice sarar vücut titanyumu cok iyi kabul ettiğinden diğer yabancı cisimler gibi reddetmez.

İmplantların kullanım alanları;

*Tek diş eksikliklerini telafi etmek.

*Bir kaç diş eksikliğini köprüyle kapatmak.

*Tüm dişlerin kaybında (köprü ayağı olarak)

*Hareketli protezleri sabitleştirmek.

 

Çok fazla diş eksikliği durumlarında her diş için implant şart değildir.Örneğin 5-6 implantla 10-12 diş eksikliği giderilebilir.

 

 

AŞAMALAR

Birinci adım;

Çene kemği röntgenler vasıtsasıyla değerlendirilir.Bu aşamada hekim hastasının implanta uygun olup olmadığını belirler.Hangi tip implantın kullanılacağı ,planlama, implantın pozisyonu belirlenir.

 

İkinci adım;

Küçük bir operasyonla implant kemiğe yerleştirilir.İmplantın üstü dikişle kapanır. İmplant, diş etiyle aynı seviyede ve diş eti altında kaldığı için görülmez.Tüm bu işlem anestezi altında yapılır ve ağrı hissetmezsiniz.

 

Üçüncü adım; 

Titanyum bir parça, implanta vidalanır.Bu parça kronun altyapısı olarak kullanılacaktır. İşlem basittir, cerrahi gerektirmez.Bu aşamada ölçü alınır.İmplant üzerine geçiçi bir kaplama yapılabilir. İmplantınızın bakımı artık cok önemlidir özel temizleme yöntemleri ve bakım yolları hastaya bildirilir.

 

Dördüncü adım; 

Labaratuarda hazırlanan porselen diş implant üzerine yerleştirilir. Doğal, sağlam bir şekilde diş eksikliği telafi edilir.Büyük olasılıkla birkaç kez kontrole gelmeniz gerekebilir.Dişin ve implatın uyumu kontrol edilecektir.Eğer ağrı, çiğneme sırasında  dişlerde hareket olursa mutlaka diş hekiminize başvurun.

 

Ben Aday mıyım ?

 

Genellikle implant hastalarında şu şartlar aranır;

Genel sağlık durumunun iyi olması , sağlıklı çene kemiklerine, iyi bir ağız hijyenine sahip olması.

Bazı sağlık koşulları sizi adaylıktan çıkarabilir.Bunlar;

Mevcut başka diş sorunları

Diyabet

Kemik düzensizlikleri

Alkol ve tütün tüketimi

 

Yararlar ve Riskler

İmplantların en iyi yönü gerçek diş gibi hissettirmeleri ve doğal görünmeleridir. Diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak implantlar sayesinde güvenle yer, konuşur ve gülümsersiniz.

 

Sabit protezde faydaları;

*Sağlam dişler kesilmez ve küçültülmez.

*Sağlam dişlerden destek almaya gerek yoktur.

*Kalan dişlerin yapısına ve miktarına bağlı olmaksızın kullanılabilir.

 

Hareketli protez hastalarına faydaları;

*Protezlerinize her zaman güvenebileceğinizi bilirsiniz.

*Çiğnemeniz ve  konuşmanız iyileşir.

*Çiğnemeniz arttığı için genel sağlığınız iyileşir. Her türlü besini çiğneyebilirsiniz.

*Protez yapıştırıcılarına ihtiyaç duymazsınız.

 

İmplantlar bir takım risklerle gelir. Genellikle komplikasyonlar nadirdir ve düzeltilebilir. Ama yine de cerrahi operasyonlar oldukları için her zaman bir enfeksiyon riski vardır. Enfeksiyon ilac kullanımı ile hemen düzeltilir.

Çok az sıklıkla görülmekle beraber ameliyat sırasında bölgedeki sinus, kaslar veya sinir ufak hasarlar görebilir. Ameliyat kararı verilmeden önce tüm risk faktörleri doktorunuz  tarafından sizinle tartışılacaktır.

 

 

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”

 

Çocuklar için Diş Hekimliği
 

 

20 Yaş Dişleri
 

 

Tedavilerden Sonra Uyarılar
 

 

Ağız Hijyeni
 

 

Sterilizasyon
 

 

Adres ve Kroki      

 

Şemsettin Günaltay Cad. Çelik Apt. No:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy

Kazasker Shell ve Burger King Yanı


Randevu İçin  (0216) 357 53 44

 

Erenköy diş kazasker diş anadolu yakası diş kadiköy diş diş hekimi hekimi zirkon zirkonyum zirkonyum porselen zirkonyum porselen fiyat zirkon kaplama lamina laminate porselen tırnak porselen estetik diş diş dolgusu kanal tedavisi 20 yaş dişleri 20 lik ameliyatı porselen kaplama dolgu fiyat diş yaptırma porselen köprü implant diş beyazlatma diş taşı temizliği maliyet ücret kaç para ücretleri diş doktoru estetik diş hekimliği lazer diş beyaz dolgu lazerle dişeti ameliyatı dişeti hastalıkları dişeti ameliyatı gömülü diş ameliyatı periodontolog protez uzmanı kaplama yaprak porselen zirconia cercon zirkon empress para ücret fiyatları fiyat ödeme diş çekimi kırık diş diş ağartma diş muayenehane diş klinik diş hastane beyaz diş ortodonti çarpaşık dişler diş teli diş hekimi, diş doktoru, diş tedavisi, kazasker diş, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, erenköy diş, zirkonyum porselen diş, zirkonyum porselen kaplama, porselen diş fiyat, diş hekim, www.dishekim.com, porselen laminate, porselen lamina, implant, diş beyazlatma, bleaching, diş estetiği, estetik diş, estetik diş tedavi, diş dolgusu, 20 yaş dişleri, osman nursal, kazasker diş, kadiköy diş, diş tedavi, diş tedavi ücretleri, estetik diş tedavi, diş düzeltme, zirkonyum kaplama, anadolu yakası diş, porselen diş fiyat, zirkonyum diş fiyat, beyaz dolgu, 20 yaş dişi, gömülü diş ameliyatı, endodonti, kanal tedavisi

 
 2008 Osman NURSAL | Şemsettin Günaltay cad. Çelik apt. no:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy İST  | Web Design by Deniz Derelli

oyun komedi sohbet siteleri