Estetik ve Konservatif Diş Hekimliği   Dt. Osman NURSAL med.dent                                   Kadıköy / İstanbul

 

Estetik Diş Hekimliği
 

 

Diş Çürüklerinde Tedavi
 

 

Diş Eksikliklerinin Tedavisi
 

 

Diş Eti Sağlığı
 

 

Hakkımızda
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

LAMİNATE KAPLAMALAR

Veneerler, dişinizin ön ve yan yüzeylerini örten kağıt kalınlığında kaplama maddeleridir. Yapay tırnaklara benzerler.

 Dişleriniz renklenmiş, kırılmış olabilir yada şekillerinden hoşnutsuz olabilirsiniz işte tam bu durumda laminate veneerler devreye girer. Hayalini kurduğunuz o güzel gülümsemeye veneerler sayesinde kavuşabilirsiniz.

Veneerler genellikle porselenden üretilirler. Isırışınıza, ağız yapınıza uygun bir şekilde labaratuarda hazırlanır, dişinizin ön kısmına yapıştırıcı maddeler vasıtasıyla yapıştırılırlar.

Kompozit (beyaz dolgu) maddelerinden de hazırlanma şansları vardır. Kompozit laminalar daha pratik, ekonomik ama daha az dayanıklıdırlar.

Porselen laminalar çok ince maddeler olmalarına rağmen uzun yıllar boyu (4-12 yıl) ağzınızda kalacak şekilde sağlamdırlar. Her hastaya uygun bir tedavi olmasalar da uygun vakalarda, bir çok tedaviye mükemmel estetik alternatiftirler. Kullanıma uygun durumları sayacak olursak ;

• dişler arasında boşluklar
• kırık veya çatlak dişler
• estetik olmayan, renklenmiş eskimiş dolgular
• içine kadar renklenmiş, kararmış dişler
• şekli bozuk, pozisyonu ters dişler

Veneer uygulamaları, dişi çok fazla kesmeden istediğimiz estetik değişiklikleri yapmamızı sağlarlar. Sağlıklı doğal bir görünüş oluştururlar. Ama duruma göre bazen veneerler yerine kronlar, beyazlatma, ortodonti tedavileri tercih edilebilir. İyi bir muayene sonucunda dişlerinize en uygun tedavi şekli doktorunuz tarafından açıklanacak beraber vereceğiniz kararla tedavi şekli belirlenecektir.

Siz de laminate veneer dünyasının avantajlarını yaşayabilirsiniz. Doktorunuz, ve porselen teknisyeni adeta bir sanatçının renk paleti, heykeltraş aletleri ve sanatsal becerileriyle ürettiği eserler gibi gülüşünüzü baştan yaratabilir.


Estetik diş hekimliği oldukça fazla yol almış olmasına rağmen halen hiç bir restorasyon gerçek dişin yerini tutamamaktadır. Tedavi öncesi doktorunuz neler beklemeniz gerektiğini anlatacaktır. Olanaklar dahilinde limitleri bilirseniz sonuç sizi daha çok tatmin edecektir.

UYGULAMA

Veneer uygulamaları iki aşamalı bir tedavidir. İlk seans hazırlanacak diş sayısına göre 30 dakika 2 saat arasında sürer. İlk önce doktorunuz size en uygun olacak diş rengini seçer. Diş kesim işlemine başlanır dişin mine tabakası gerektiği oranda kesilir. Sonraki aşama ölçü alınmasıdır. Ölçüden sonra geçici kaplamalar yapılır ve seans sonlanır.

Seanslar arası dişlerinizi normal bir şekilde fırçalayın ve diş ipi kullanın. Dişleriniz soğuğa ve sıcağa karşı hassas olabileceği için doktorunuzun yeme içme konusundaki tavsiyelerine uyunuz.

İkinci randevunuzda doktorunuz, labaratuarda size özel hazırlanmış, laminate veneerleri dener. Herşey uygun ve estetik olarak bir sorun yoksa diş yerine yapıştırılır. Yapıştırıcı ışık kaynağı yardımıyla sertleşir. Fazla yapıştırıcı artıkları temizlenir nasıl kullanmanız gerektiği konusunda uyarıları takiben tedaviniz sona erer.

 

Beklentilerim Ne Olmalı ?

 Bilmeniz gerekenler :

• maliyet – Veneer kaplamalar estetik dolgu tedavilerine göre daha pahalıdır.

• kullanım ömürleri – Veneerde kullanılan materyal hayat boyu dayanmaz. Genellikle 4 – 12 yıl ömürleri olur ve bu süre sonunda yenilenmeleri gerekir.
 
• hassasiyet – Uygulama sonrası iki hafta soğuk sıcağa karşı hassasiyet hissedebilirsiniz.
 
• tamir – Veneerler kırılır veya çatlarsa tamirleri mümkün değildir yenilenmeleri gerekir. Bu nedenle sert cisimler ısırmamalısınız. Çekirdek, tırnak ısırmak gibi alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz.
 
• kesilen diş miktarı – Veneerleri yerleştirmek için genellikle çok az bir miktar diş kesilir, kesilen dişin kaybı geri dönüşümsüzdür.

Veneerlerin mükemmel özellikleri:

• görüntü – En bariz avantajları estetiktir. Veneerlerle dişler arasındaki boşluklar, kırık dişler, koyulaşmış veya rengi bozulmuş dişler tedavi edilebilir.

• ağrısız bir işlem – Veneer uygulaması genellikle anesteziye bile gerek duyulmadan yapılacak kadar ağrısız bir işlemdir.

• daha sağlıklı – Dişler kronlarda olduğu gibi tam olarak kesilmedikleri için diş dostudurlar.

• ekonomi – uzun dönem göze alındığında klasik kaplama tedavilere göre daha ekonomiktir.

Isırmada problemi olanlar, diş gıcırdatanlar veneerler için iyi adaylar değildir. Bunun yanında gülüşünü düzeltmek ve mükemmeleştirmek için en iyi çözümdürler. Konuyla ilgili sorularınızı ve detaylı bilgileri doktorunuza danışabilirsiniz.

 

 

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”

 

Çocuklar için Diş Hekimliği
 

 

20 Yaş Dişleri
 

 

Tedavilerden Sonra Uyarılar
 

 

Ağız Hijyeni
 

 

Sterilizasyon
 

 

Adres ve Kroki      

 

Şemsettin Günaltay Cad. Çelik Apt. No:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy

Kazasker Shell ve Burger King Yanı


Randevu İçin  (0216) 357 53 44

 

Erenköy diş kazasker diş anadolu yakası diş kadiköy diş diş hekimi hekimi zirkon zirkonyum zirkonyum porselen zirkonyum porselen fiyat zirkon kaplama lamina laminate porselen tırnak porselen estetik diş diş dolgusu kanal tedavisi 20 yaş dişleri 20 lik ameliyatı porselen kaplama dolgu fiyat diş yaptırma porselen köprü implant diş beyazlatma diş taşı temizliği maliyet ücret kaç para ücretleri diş doktoru estetik diş hekimliği lazer diş beyaz dolgu lazerle dişeti ameliyatı dişeti hastalıkları dişeti ameliyatı gömülü diş ameliyatı periodontolog protez uzmanı kaplama yaprak porselen zirconia cercon zirkon empress para ücret fiyatları fiyat ödeme diş çekimi kırık diş diş ağartma diş muayenehane diş klinik diş hastane beyaz diş ortodonti çarpaşık dişler diş teli diş hekimi, diş doktoru, diş tedavisi, kazasker diş, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, erenköy diş, zirkonyum porselen diş, zirkonyum porselen kaplama, porselen diş fiyat, diş hekim, www.dishekim.com, porselen laminate, porselen lamina, implant, diş beyazlatma, bleaching, diş estetiği, estetik diş, estetik diş tedavi, diş dolgusu, 20 yaş dişleri, osman nursal, kazasker diş, kadiköy diş, diş tedavi, diş tedavi ücretleri, estetik diş tedavi, diş düzeltme, zirkonyum kaplama, anadolu yakası diş, porselen diş fiyat, zirkonyum diş fiyat, beyaz dolgu, 20 yaş dişi, gömülü diş ameliyatı, endodonti, kanal tedavisi

 
 2008 Osman NURSAL | Şemsettin Günaltay cad. Çelik apt. no:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy İST  | Web Design by Deniz Derelli

oyun komedi sohbet siteleri