Estetik ve Konservatif Diş Hekimliği   Dt. Osman NURSAL med.dent                                   Kadıköy / İstanbul

 

Estetik Diş Hekimliği
 

 

Diş Çürüklerinde Tedavi
 

 

Diş Eksikliklerinin Tedavisi
 

 

Diş Eti Sağlığı
 

 

Hakkımızda
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliniğimizde sterilizasyon ve hijyen

Hastalarımızdan hastalarımıza yada klinik personelimize herhangi bir bulaşıcı hastalık geçmemesi için çok titiz çalışıyoruz. Etkili enfeksiyon kontrolü ve ''universal precautions'' ilkelerine harfiyen uyuyoruz. Yıllardır kötü ve steril olmayan şartlarda yapılan diş tedavileri bir çok bulaşıcı hastalığın yayılmasına sebep olmaktaydı. Ama gelişen teknoloji özellikle otoklavların ve tek kullanımlık malzemelerin yaygınlaşması bu sorunu ebediyen çözdü. Bizde kliniğimizde, ağızınızda kullandığımız tüm malzemeleri ya otoklavla steril ediyor yada kullandıktan sonra imha ediyoruz. Kliniğimizde özel hazırlanmış iki lavabo bulunmaktadır. Bunlardan biri el yıkama, ölçü alma gibi işlemlerde diğeri ise sadece aletlerin sterilizasyonlarını sağlamak amaçlı kullanılmaktadır.

Modern sterilizasyon teknikleri :

İlk aşamada, kullanılan tüm metal el aletleri,frezler ve kanal eğeleri kullanıldıktan sonra üzerlerinde kan ve dolgu artığı kalmaması için ultrasonik temizleyiciye yerleştirilir. Ultrasonik dalgalarla artıklardan arınan el aletleri özel bir kap içerisinde dezenfektanlı sıvıda bekletilir. Aletler sıvıdan çıkarılıp deterjanla yıkandıktan sonra kurulanır ve poşetleme makinasında hastaya özel kullanılmak üzere paketlenir. Daha sonra B sınıfı otoklav ( otoklav sisteminin en yeni ve güvenli sınıfı) içerisinde 135 derecede sterilizasyona tabi tutulur. Bu işlem sonunda HIV ve Hepatit mikroorganizmaları dahil tüm bakteri ve mikroorganizmalardan arınan aletler, yanı başınızda paketi açılana kadar steril ve ambalajlı şekilde saklanır.

Tek kullanımlık aletler:

Kliniğimizde otoklava girmeyen tüm diğer aletler kullan-at sistemidir. Size özel ambalajından çıkarılır, tedavinizden sonra çöpe atılırlar. Plastik bardaklar, tükrük emicinin uçları, enjektörler, başlık örtüsü, alet tepsi örtüsü, hasta önlükleri, eldivenler, kamera ve dijital röntgen kılıfları vs. hep tek kullanımlıktır kullanımdan sonra çöpe atılırlar.

Koruyucu Kıyafetler

Maske, gözlük, eldiven ve önlükler ise kendimizi korumak için kullandığımız koruyucu kıyafetlerdir.

Yüzey Temizliği

Tedaviniz tamamlandıktan sonra yerinden çıkarılamayan eşyalar (diş koltuğu, röntgen cihazı, reflektör kolu, tezgah üzerleri gibi) kısa sürede etki gösteren yüksek konsantrasyonda dezenfektan püskürtme spreyler vasıtasıyla temizlenir ve silinir.

''Universal Precaution''

Universal Precaution önlemlerine göre vücudun herhangi bölgesinden çıkan tüm sıvılar potansiyel enfeksiyon kaynağıdır.

Universal Precaution önlemleri şunları kapsar :

  • Her tedaviden önce ve sonra ellerin yıkanması
  • Her tedavide eldiven takmak ve bu eldivenleri yabancı cisimlerle teması halinde çöpe atmak
  • Tedavi sırasında maske gerekirse koruyucu gözlük takmak
  • Eğer tedavi kan veya aşırı derecede tükrük içeriyorsa koruyucu önlük giymek
  • Her kullanımdan sonra sterilizasyon ve dezenfeksiyon
  • Kliniğin ve yüzeylerin temizlik sterilizasyonu
  • Kontamine eşyaların yok edilmesi

 

Sterilizasyon bizim için olduğu kadar sizin için de çok önemlidir. Lütfen merak ettiğiniz bir konuda bize danışmaktan çekinmeyin. Klinik personelimiz sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyacaktır.

 

 

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”

 

Çocuklar için Diş Hekimliği
 

 

20 Yaş Dişleri
 

 

Tedavilerden Sonra Uyarılar
 

 

Ağız Hijyeni
 

 

Sterilizasyon
 

 

Adres ve Kroki      

 

Şemsettin Günaltay Cad. Çelik Apt. No:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy

Kazasker Shell ve Burger King Yanı


Randevu İçin  (0216) 357 53 44

 

Erenköy diş kazasker diş anadolu yakası diş kadiköy diş diş hekimi hekimi zirkon zirkonyum zirkonyum porselen zirkonyum porselen fiyat zirkon kaplama lamina laminate porselen tırnak porselen estetik diş diş dolgusu kanal tedavisi 20 yaş dişleri 20 lik ameliyatı porselen kaplama dolgu fiyat diş yaptırma porselen köprü implant diş beyazlatma diş taşı temizliği maliyet ücret kaç para ücretleri diş doktoru estetik diş hekimliği lazer diş beyaz dolgu lazerle dişeti ameliyatı dişeti hastalıkları dişeti ameliyatı gömülü diş ameliyatı periodontolog protez uzmanı kaplama yaprak porselen zirconia cercon zirkon empress para ücret fiyatları fiyat ödeme diş çekimi kırık diş diş ağartma diş muayenehane diş klinik diş hastane beyaz diş ortodonti çarpaşık dişler diş teli diş hekimi, diş doktoru, diş tedavisi, kazasker diş, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, erenköy diş, zirkonyum porselen diş, zirkonyum porselen kaplama, porselen diş fiyat, diş hekim, www.dishekim.com, porselen laminate, porselen lamina, implant, diş beyazlatma, bleaching, diş estetiği, estetik diş, estetik diş tedavi, diş dolgusu, 20 yaş dişleri, osman nursal, kazasker diş, kadiköy diş, diş tedavi, diş tedavi ücretleri, estetik diş tedavi, diş düzeltme, zirkonyum kaplama, anadolu yakası diş, porselen diş fiyat, zirkonyum diş fiyat, beyaz dolgu, 20 yaş dişi, gömülü diş ameliyatı, endodonti, kanal tedavisi

 
 2008 Osman NURSAL | Şemsettin Günaltay cad. Çelik apt. no:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy İST  | Web Design by Deniz Derelli

oyun komedi sohbet siteleri