Estetik ve Konservatif Diş Hekimliği   Dt. Osman NURSAL med.dent                                   Kadıköy / İstanbul

 

Estetik Diş Hekimliği
 

 

Diş Çürüklerinde Tedavi
 

 

Diş Eksikliklerinin Tedavisi
 

 

Diş Eti Sağlığı
 

 

Hakkımızda
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ESTETİK DOLGULAR

Diş Hekimliğinde 3 çeşit dolgu vardır.

1. Metal Dolgular (Amalgam)
2. Diş renginde Kompozit Dolgular
3. Porselen DolgularMetal Dolgular (Amalgam)

Diş hekimliğinde çok uzun zamandır amalgam dolgular kullanılıyor. Bu dolgular civa ile amalgam tozunun karıştırılmasıyla oluşuyor. Çok dayanıklılar ve çok uzun süre ağızda kalıyorlar ancak civanın toksik etkisi ; dolguların dişe hiç benzemeyen simsiyah görüntüsü, dolgu altındaki dişlerin kararması gibi nedenlerle artık çok fazla tercih edilmiyorlar.

Kompozit dolgu maddesinin gelişmesiyle artık çoğu diş hekimi amalgamı terk etti. Biz de kliniğimizde amalgam dolgu kullanmıyoruz. Ağzınızda sorun yaratan, ömrünü tamamlamış, ağız estetiğinizi bozan tüm amalgam dolguları kompozit dolgular yada porselen dolgularla değiştiriyoruz.
 

                

Diş renginde Kompozit Dolgular:

Ön diş veya arka diş tüm çürüklerde kompozit dolgular güvenle kullanılıyor. Dişe çok iyi adapte oluyorlar. Diş renginde oldukları için estetik olarak çok güzel görünüyorlar, hem de geliştirilmiş yapıları sayesinde amalgamlar kadar uzun süre dayanıyorlar. Tek seansta yaklaşık 10 – 30 dakikada bitiyorlar.

      
 

Kompozit dolgular o kadar gelişti ki artık çürüksüz ön dişlerde sadece estetik amaçlı bile kullanılıyorlar. Ön diş kırıklarında bazı durumda kaplamalara bile alternatif olabiliyorlar.

      

Porselen Dolgular :


Dişlerde çürük yüzünden kayıp miktarı çok ise yani çürük temizlendikten sonra kalan sağlam diş dokusu az ise porselen dolguları tercih ediyoruz. Porselen dolgular laboratuarda hazırlanıyor. İlk gün çürük temizlenip dişin ölçüsü alınıyor, laboratuarda Cad Cam (el değmeden bilgisayarlı sistem) sistemiyle hazırlanan porselen ikinci seansta dişe özel yapıştırıcılarla yapıştırılıyor.

 

  

En büyük avantajları dişe porselen kaplama yapılmadan dişin dolguyla kurtarılmış olmasıdır. Dişin arkası önü doğal diş olarak kalır orijinalliği bozulmaz.

 

 

 

 

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”

 

Çocuklar için Diş Hekimliği
 

 

20 Yaş Dişleri
 

 

Tedavilerden Sonra Uyarılar
 

 

Ağız Hijyeni
 

 

Sterilizasyon
 

 

Adres ve Kroki      

 

Şemsettin Günaltay Cad. Çelik Apt. No:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy

Kazasker Shell ve Burger King Yanı


Randevu İçin  (0216) 357 53 44

 

Erenköy diş kazasker diş anadolu yakası diş kadiköy diş diş hekimi hekimi zirkon zirkonyum zirkonyum porselen zirkonyum porselen fiyat zirkon kaplama lamina laminate porselen tırnak porselen estetik diş diş dolgusu kanal tedavisi 20 yaş dişleri 20 lik ameliyatı porselen kaplama dolgu fiyat diş yaptırma porselen köprü implant diş beyazlatma diş taşı temizliği maliyet ücret kaç para ücretleri diş doktoru estetik diş hekimliği lazer diş beyaz dolgu lazerle dişeti ameliyatı dişeti hastalıkları dişeti ameliyatı gömülü diş ameliyatı periodontolog protez uzmanı kaplama yaprak porselen zirconia cercon zirkon empress para ücret fiyatları fiyat ödeme diş çekimi kırık diş diş ağartma diş muayenehane diş klinik diş hastane beyaz diş ortodonti çarpaşık dişler diş teli diş hekimi, diş doktoru, diş tedavisi, kazasker diş, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, erenköy diş, zirkonyum porselen diş, zirkonyum porselen kaplama, porselen diş fiyat, diş hekim, www.dishekim.com, porselen laminate, porselen lamina, implant, diş beyazlatma, bleaching, diş estetiği, estetik diş, estetik diş tedavi, diş dolgusu, 20 yaş dişleri, osman nursal, kazasker diş, kadiköy diş, diş tedavi, diş tedavi ücretleri, estetik diş tedavi, diş düzeltme, zirkonyum kaplama, anadolu yakası diş, porselen diş fiyat, zirkonyum diş fiyat, beyaz dolgu, 20 yaş dişi, gömülü diş ameliyatı, endodonti, kanal tedavisi

 
 2008 Osman NURSAL | Şemsettin Günaltay cad. Çelik apt. no:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy İST  | Web Design by Deniz Derelli

oyun komedi sohbet siteleri