Estetik ve Konservatif Diş Hekimliği   Dt. Osman NURSAL med.dent                                   Kadıköy / İstanbul

 

Estetik Diş Hekimliği
 

 

Diş Çürüklerinde Tedavi
 

 

Diş Eksikliklerinin Tedavisi
 

 

Diş Eti Sağlığı
 

 

Hakkımızda
 

 

Estetik Diş Hekimliği
 

 

Diş Çürüklerinde Tedavi
 

 

Diş Eksikliklerinin Tedavisi
 

 

Diş Eti Sağlığı
 

 

Hakkımızda
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zirkonyum Porselenler

Estetik diş hekimliği son 10 yıl içerisinde müthiş bir gelişme gösterdi. Artık hastalarımızın ve bizim beklentimiz sadece diş eksikliklerinin tamamlanması değil en estetik ve doğal görünüme kavuşmak.

Gelişen teknikler ve estetiğe artan talep bizleri artık diş hekimliğinde metal kullanmamaya yönlendiriyor. İlk olarak metal dolgulardan tamamen vazgeçtik şimdi sırada porselen kaplama ve köprüler var.

Diş renginde kaplamalarla ilk tanışma akrilik kaplamalarla oldu bunlar plastik materyallerdi. Düşüyor, ağızda renkleniyor ve zamanla kötü kokuyordu.

Daha sonra metal destekli porselenler geliştirildi. Metal destekli porselen dişin üzerine ince metal bir kaplama ve bu alt yapı metalin tamamen porselenle kaplanması şeklinde hazırlanır. Diş rengindedir ve çok dayanıklıdır.

 

 

Ama istenilen kusursuz estetik olunca metalsiz full porselenler ve zirkonyum porselen sistemleri tercih ediyoruz. Full porselenlerde herhangi bir altyapı kullanılmıyor kaplamanın her tarafı porselenden oluşuyor. Zirkonyum sistemlerde ise aynen metal destekli porselenlerde olduğu gibi dişin üzerine oturan bir altyapı var ve bu zirkonyum altyapı tamamen porselenle kapatılıyor. Metal destekli sistemden farkı zirkonyum diş renginde dolayısıyla porselenin altında siyah bir metal bulunmuyor.

Basite indirecek olursak köprü ve kaplama ihtiyacınızda 3 seçeneğiniz var.
 

1-     Metal Destekli Porselen Kaplamalar

Avantajları :

En ekonomik seçenektir.

En dayanıklı ve sağlam olan seçenektir.

Dezavantajları:

Üzerine yerleştirilen porselen ile alt yapı metali ne kadar maskelenirse maskelensin alttan siyah metalin grimsi bir yansıması görülecektir.

Altyapıda kullanılan metal, dişetine oturduğu bölgede zamanla mutlaka bir miktar dişeti çekilmesi yapacaktır.

Işığı yansıtması alttaki metal yüzünden zayıftır. Doğal dişler ise ışığı mükemmel yansıtırlar. Doğal dişlerinizin yanında bu yüzden biraz farklı görünecektirler.

Metal altyapı döküm sistemiyle elde hazırlanıyor.

Metal alerjisi olan hastalarda kullanamıyoruz.

 
 

2-     Zirkonyum Kaplamalar

Avantajları :

Metal destekli porselenleri kullandığımız hemen her dişte rahatlıkla kullanabiliyoruz.

Zirkonyum altyapı, bilgisayar destekli CAD CAM sistemle el değmeden hazırlanıyor bu sebeple dişe uyumu ve oturuşu mükemmel oluyor.

Işığı çok  iyi yansıtıyor bu sebeple metal destekli porselenlere göre daha estetikler.

Zirkonyum altyapı dişetine dost, dişeti çekilmesi yapmıyor.

Dişeti hastalığı yüzünden dişeti çekilse bile metaldeki gibi dişeti sınırında siyah bir çizgi ortaya çıkmıyor. Çünkü altyapı da diş renginde.

 

Dezavantajları :

Uzun köprülerde kullanmayı tercih etmiyoruz.

Metal Destekli sisteme göre daha fazla maliyetli.
 

3-     Full Porselen Kaplamalar

Avantajları :

Bu üç sistem arasında en estetik olan seçenektir. Işığı doğal dişle aynı şekilde yansıtır.

Dişler tamamen, bilgisayar destekli CAD CAM sistemle el değmeden hazırlanıyor bu sebeple hata payı sıfır, dişe uyumları mükemmel oluyor.

Dişetine mükemmel uyum sağlıyor. Dişetinde çekilme alerji yapmıyor.

Dezavantajları :

Ön dişler dışındaki köprülerde kullanamıyoruz.

Çok dikkatli çiğneme ve beslenme alışkanlığı gerekiyor. Asla ön dişlerinizle sert gıdalar ısıramıyorsunuz.

En pahalı seçenek bu.

 

Mevcut üç sistem karşılaştırıldığında estetik, ekonomi, ve sağlamlık bakımından zirkonyum hep en uygun olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple biz de size rahatlıkla zirkonyumu öneriyoruz.

Zirkonyum altyapı labarotuarlarda farklı tekniklerde hazırlanıyor. Biz kliniğimizde uyguladığımız tedavilerde Sirona CEREC CAD CAM sistemini kullanıyoruz. Zirkonyum altyapı diş ölçünüze uygun bir şekilde bilgisayarda oluşturuluyor. Daha sonra Cerec sistemiyle el değilmeden ve hata payı bırakmadan zirkonyum blok işlenerek yaratılıyor. Bu sistemin en büyük avantajı diş ve dişeti uyumudur. Hassas ölçümler sayesinde zirkonyum altyapı dişe mükemmel adapte olur.

 

 

Kliniğimizde yapılan zirkonyum porselenler Creadent Dental Laboratuarında Vita Porselen demonstratörü  Diş Teknisyeni Murat Çakmak tarafından hazırlanmaktadır. Zirkonyum alt yapı çekirdeği ve üst yapı porselen Alman Vita Firmasının ürünleridir.

www.crea-dent.com

 

 

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”

 

Çocuklar için Diş Hekimliği
 

 

20 Yaş Dişleri
 

 

Tedavilerden Sonra Uyarılar
 

 

Ağız Hijyeni
 

 

Sterilizasyon
 

 

Adres ve Kroki      

 

Şemsettin Günaltay Cad. Çelik Apt. No:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy

Kazasker Shell ve Burger King Yanı


Randevu İçin  (0216) 357 53 44

 

Erenköy diş kazasker diş anadolu yakası diş kadiköy diş diş hekimi hekimi zirkon zirkonyum zirkonyum porselen zirkonyum porselen fiyat zirkon kaplama lamina laminate porselen tırnak porselen estetik diş diş dolgusu kanal tedavisi 20 yaş dişleri 20 lik ameliyatı porselen kaplama dolgu fiyat diş yaptırma porselen köprü implant diş beyazlatma diş taşı temizliği maliyet ücret kaç para ücretleri diş doktoru estetik diş hekimliği lazer diş beyaz dolgu lazerle dişeti ameliyatı dişeti hastalıkları dişeti ameliyatı gömülü diş ameliyatı periodontolog protez uzmanı kaplama yaprak porselen zirconia cercon zirkon empress para ücret fiyatları fiyat ödeme diş çekimi kırık diş diş ağartma diş muayenehane diş klinik diş hastane beyaz diş ortodonti çarpaşık dişler diş teli diş hekimi, diş doktoru, diş tedavisi, kazasker diş, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, erenköy diş, zirkonyum porselen diş, zirkonyum porselen kaplama, porselen diş fiyat, diş hekim, www.dishekim.com, porselen laminate, porselen lamina, implant, diş beyazlatma, bleaching, diş estetiği, estetik diş, estetik diş tedavi, diş dolgusu, 20 yaş dişleri, osman nursal, kazasker diş, kadiköy diş, diş tedavi, diş tedavi ücretleri, estetik diş tedavi, diş düzeltme, zirkonyum kaplama, anadolu yakası diş, porselen diş fiyat, zirkonyum diş fiyat, beyaz dolgu, 20 yaş dişi, gömülü diş ameliyatı, endodonti, kanal tedavisi

 
 2008 Osman NURSAL | Şemsettin Günaltay cad. Çelik apt. no:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy İST  | Web Design by Deniz Derelli

oyun komedi sohbet siteleri