Estetik ve Konservatif Diş Hekimliği   Dt. Osman NURSAL med.dent                                   Kadıköy / İstanbul

 

Estetik Diş Hekimliği
 

 

Diş Çürüklerinde Tedavi
 

 

Diş Eksikliklerinin Tedavisi
 

 

Diş Eti Sağlığı
 

 

Hakkımızda
 

 

Çocuğunuzun İlk Diş Hekimi Ziyareti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Diş Çekimi Sonrası


• Diş çekildikten sonra doktorunuz kanamayı durdurmak için bölgeye steril bir tampon yerleştirir. Çocuğunuz bu tamponu yarım saat ısırmalıdır. Kanama yarım saatten sonra hala devam ediyorsa ikinci bir tampon konulabilir
• Çekimden sonra çocuğunuz 2 saat hiçbirşey yememeli içmemelidir. 2 gün boyunca sıcak gıdalar ve içecekler tüketmemeli, yara tam olarak iyileşmeden sert yiyecekleri o bölgede çiğnememeli ve içecekleri pipetle içmemelidir.
• Çekimden sonra bir miktar kanama mutlaka olacaktır endişelenmeyin. Ağzını sık sık çalkalaması yada kanı sürekli tükürmesi kan pıhtısını bozacaktır bunları yapmamasına dikkat edin ve kanı mümkün olduğunca yutmasını öğütleyin.
• Anestezi etkisini kaybedene kadar uyuşmuş dil ve dudağı ısırmamasına dikkat edin. Çocuklarda sık karşılaşılan bir sorundur ve dudak yanakta büyük yaralara sebep olur. Mümkünse çekimden sonra uyumasını sağlayın.
• Çekimden sonra hafif bir ağrı normaldir aspirin harici bir ağrı kesici verebilirsiniz.
• Çekim sonrası antibiotik, ağrı kesici veya gargara reçete edilmişse düzenli olarak kullandırmalısınız
• Çekim bölgesi hariç diğer dişleri fırçalamasını öğütleyin.
• Diş çürük sebebiyle vaktinden önce çekildiyse doktorunuzun tavsiyesiyle mutlaka yer tutucu yaptırmalısınız.
• Çocuğunuzu daha sonraki diş randevularına teşvik etmek için tedaviden sonra ödüllendirin.

Flor uygulaması sonrası

• Florun sindirime karışması tavsiye edilmez bu sebeple uygulama sonrası ağzını çalkalamamasını, yiyecek içecek tüketmemesini sağlamalısınız.
• 1 saat boyunca tükrüğünü yutmamalı plastik bardağa tükürmelidir.
• Flor uygulaması 6 ayda bir tekrarlanmalıdır.

Dolgu sonrası

• Anestezi etkisini kaybedene kadar uyuşmuş dil ve dudağı ısırmamasına dikkat edin. Çocuklarda sık karşılaşılan bir sorundur ve dudak yanakta büyük yaralara sebep olur. Mümkünse dolgudan sonra uyumasını sağlayın. • Geçici dolgu yapıldıysa 2 saat boyunca hiç bir şey yiyip içmemeli, yapışkan gıdalardan (sakız, şeker gibi) uzak durmalıdır. Geçici dolgu düşerse doktorunuza haber vermelisiniz. Daimi dolgu yapıldıysa anestezi etkisi geçtikten sonra (ilk gün çok sert gıdalar hariç) dilediğini yiyip içebilir.
• Çok derin çürüklü dişlerde dolgu sonrası birkaç hafta hafif hassasiyet olabilir. Geçmezse kontrole getirmelisiniz. Bazen dolguya cevap vermeyen dişlerde kanal tedavisi yapmak gerekebilir.
• Bir dişin beş yüzeyi vardır bu yüzden dolgulu dişte tekrar çürük oluşması mümkündür. Mutlaka tüm dişlerini çok iyi fırçalamasını öğütleyin.

Yer tutucu uygulamasından sonra

Yer tutucu sabit veya hareketli olarak hazırlanır. Sabit olanlar yapıştırıldıktan sonra 2 saat yemek yenmemeli içecek tüketilmemelidir.
Mümkün olduğunca yapışkan gıdalar (şeker,sakız gibi) yenmemelidir.
Yer tutucular ayda bir kontrol edilmeli altlarında daimi dişin sürdüğü görülürse hemen doktora başvurulmalıdır.
Hareketli yer tutucuların çocuklar tarafından düzenli kullanılması teşvik edilmeli sadece yemeklerden sonra temizlik amacıyla çıkarılması temizlikten sonra hemen takılması sağlanmalıdır.
 Diş bakımına ve fırçalamaya daha fazla özen gösterilmelidir.
 Yer tutucular düşerse, kırılırsa veya kaybedilirse vakit kaybetmeden yenilenmelidir.


Fissür Örtücüler
Nedir, Niçin Gereklidir?

 

 

 


Flor Uygulaması

 

 

 

 

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”

 

Çocuklar için Diş Hekimliği
 

 

20 Yaş Dişleri
 

 

Tedavilerden Sonra Uyarılar
 

 

Ağız Hijyeni
 

 

Sterilizasyon
 

 

Adres ve Kroki      

 

Şemsettin Günaltay Cad. Çelik Apt. No:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy

Kazasker Shell ve Burger King Yanı


Randevu İçin  (0216) 357 53 44


Çocuklarınızın
Ağız ve Diş Sağlığı


Tedavilerden Sonra
Dikkat Etmeniz Gerekenler Noktalar

 

 

Erenköy diş kazasker diş anadolu yakası diş kadiköy diş diş hekimi hekimi zirkon zirkonyum zirkonyum porselen zirkonyum porselen fiyat zirkon kaplama lamina laminate porselen tırnak porselen estetik diş diş dolgusu kanal tedavisi 20 yaş dişleri 20 lik ameliyatı porselen kaplama dolgu fiyat diş yaptırma porselen köprü implant diş beyazlatma diş taşı temizliği maliyet ücret kaç para ücretleri diş doktoru estetik diş hekimliği lazer diş beyaz dolgu lazerle dişeti ameliyatı dişeti hastalıkları dişeti ameliyatı gömülü diş ameliyatı periodontolog protez uzmanı kaplama yaprak porselen zirconia cercon zirkon empress para ücret fiyatları fiyat ödeme diş çekimi kırık diş diş ağartma diş muayenehane diş klinik diş hastane beyaz diş ortodonti çarpaşık dişler diş teli diş hekimi, diş doktoru, diş tedavisi, kazasker diş, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, erenköy diş, zirkonyum porselen diş, zirkonyum porselen kaplama, porselen diş fiyat, diş hekim, www.dishekim.com, porselen laminate, porselen lamina, implant, diş beyazlatma, bleaching, diş estetiği, estetik diş, estetik diş tedavi, diş dolgusu, 20 yaş dişleri, osman nursal, kazasker diş, kadiköy diş, diş tedavi, diş tedavi ücretleri, estetik diş tedavi, diş düzeltme, zirkonyum kaplama, anadolu yakası diş, porselen diş fiyat, zirkonyum diş fiyat, beyaz dolgu, 20 yaş dişi, gömülü diş ameliyatı, endodonti, kanal tedavisi

 
 2008 Osman NURSAL | Şemsettin Günaltay cad. Çelik apt. no:147/6 Kazasker 34738, Kadiköy İST  | Web Design by Deniz Derelli

oyun komedi sohbet siteleri